Позитивні практики впровадження ПСП на робочому місці
10 грудня 2024Наше життя зіткане з подій, емоцій, роздумів, які не завжди бувають позитивними, сповненими оптимізму. На жаль, останні роки додали особливо негативного забарвлення. Кожен з нас хоч раз перебував на межі своїх фізичних, а подекуди й моральних сил, кожен бодай раз відчував момент, коли опускаються руки, коли приходить думка: «Все! Я більше не витримаю! Це за межею моїх можливостей!» Хтось згодом може опанувати себе, зібрати себе «до купи» і продовжувати жити, працювати, навіть бути прикладом стійкості, оптимізму та підтримкою для інших. А хтось може надломитись, впасти в депресію, байдужість до себе та оточення…
В колективі, який має працювати чітко, злагоджено, а дії одного працівника можуть мати незворотні наслідки для цілого колективу, надзвичайно важливо вчасно помітити таки ознаки емоційного вигорання, стресового стану у працівників. Турбота про ментальне здоров’я працівників, їх психологічний стан є важливою складовою повсякденної діяльності підприємств.
З метою захисту ментального здоров’я працівників, фахівці Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці проводять заходи щодо впроваджена Політики психосоціальної підтримки працівників на робочих місцях підприємств Прикарпаття.
В рамках виконання програми заходів по Політиці, фахівці Держпраці під час відвідувань підприємств відзначали, що за ініціативи роботодавця колектив з зацікавленістю включається до запровадження такої програми вже на етапі опитування для визначення існуючих потреб. Для працівників актуальним є запит на оволодіння найпростішими та дієвими навичками подолання стресу, психологічної підтримки – ці навички можуть стати в нагоді як на роботі, так і в повсякденному житті.
Одним з способів подолання негативних емоцій, а, відповідно, і напруженого психологічного стану в колективі, є неформальні бесіди, спільні чаювання, забезпечення належних умов праці та базових соціально-побутових потреб.
Під час відвідування підприємств фахівці Держпраці спостерігають позитивні практики впровадження психосоціальної підтримки на робочих місцях, зокрема:
- На ТОВ «Науково-виробнича фірма «ЗОНД»: спільний відпочинок та екскурсійні виїзди задля єднання колективу, підтримання фізичної активності на території організації; проведення тренінгу з тактичної медицини.
- На ТОВ «ВІВА ДЕКОР»: організація робочих місць відповідно до сучасних вимог; облаштування санітарно-побутових приміщень за дизайнерським проектами; зміцнення колективу шляхом спільного дозвілля.
Закликаємо роботодавців наслідувати такі приклади, впроваджувати програми психосоціальної підтримки для своїх працівників, адже психологічно здорові працівники – це ознака здорового робочого середовища, збереження кадрового потенціалу та продуктивності.
Підготувала статтю: Завідувач сектору з питань впровадження та реалізації програми психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Стефанія Сендецька.