Гірничий нагляд

Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці інформує, що у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами»,  в  статтю 17 Кодексу України про надра внесені зміни:

«Гірничий відвід надається виключно для гірничих об’єктів, розробка родовищ корисних копалин на яких здійснюється підземним способом, а саме шахт та рудників. Користування надрами за межами гірничого відводу на таких об’єктах забороняється.

Гірничий відвід для гірничих об’єктів, передбачених частиною другою цієї статті, надається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

При наданні гірничого відводу вирішуються питання щодо правильності поділу родовищ корисних копалин на окремі гірничі відводи з метою запобігання залишенню поза гірничими відводами менш цінних родовищ корисних копалин та непридатних для самостійної розробки, дотримання вимог безпеки під час проведення гірничих і підривних робіт при розробці родовищ корисних копалин та при використанні надр для інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, запобігання виникненню небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища.

Порядок надання гірничого відводу встановлюється Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень цього Кодексу».

Також згідно зі змінами у статті 23 кодексу України «Про надра»:

“Землевласники і землекористувачі в межах земельних ділянок, які перебувають у їх власності або користуванні, мають право без спеціального дозволу та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб, не пов’язаних із відчуженням видобутих корисних копалин, корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до 2 метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 метрів кубічних на добу”.

В частині п’ятій статті 19 Гірничого закону України внесено зміни в такій редакції:

“Підприємства щорічно інформують органи гірничого нагляду про план розвитку гірничих робіт”.

 

Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці інформує, що плани розвитку гірничих робіт та плани видобутку підземних вод на 2023 рік будуть розглядатись та погоджуватись:

Івано-Франківська область: другого та четвертого вівторка місяця за адресою вул. І. Франка, 4 м. Івано-Франківськ

Тернопільська область: першого та третього вівторка місяця за адресою вул. Шпитальна, 7 м. Тернопіль

Чернівецька область: третя середа місяця за адресою вул. Поповича, 2 м. Чернівці,

Листи та проекти планів розвитку гірничих робіт на 2023 р. та планів видобутку підземних вод на 2023 р.  подаються Начальнику Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці  Сагайдак Б.С на адресу вул. І. Франка, 4 м. Івано-Франківськ,  76019.  Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Для зручності надрокористувачів проекти Планів розвитку гірничих робіт та Планів видобутку підземних вод попередньо можна узгодити подавши їх в електронній формі на адресу  E-mail:  if@dsp.gov.ua

Отримати роз’яснення можна зателефонувавши 067-9679952.

Відповідальний за організацію та проведення розглядів планів гірничих робіт – Деревенських С.О. тел. 067-9679952

Методичні рекомендації щодо розробки планів розвитку гірничих робіт