Запобігання проявам корупції

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЙНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Розгляд повідомлень здійснюється відповідно до статті 53-1 Закону України «Про запобігання корупції» та Наказу Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці від 13.12.2022 року №13/ПЗ «Про затвердження порядку організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами».

Законом України «Про запобігання корупції» (далі Закон) передбачено, що у разі коли Вам стали відомі факти порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви маєте змогу повідомити про відомі Вам факти  електронною поштою, поштовим відправленням та в телефонному режимі.

Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб, у зв’язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог цього Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Особа або член її сім’ї не може бути звільнена чи примушена до звільнення, притягнута до дисциплінарної відповідальності чи піддана з боку керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв’язку з повідомленням нею про порушення вимог цього Закону іншою особою.

Інформація про викривача може бути розголошена лише за його згодою, крім випадків, встановлених законом.

Повідомлення про порушення вимог цього Закону може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).

Вимоги до анонімних повідомлень про порушення вимог цього Закону та порядок їх розгляду визначаються Законом України «Про запобігання корупції».

Анонімне повідомлення про порушення вимог цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про порушення вимог цього Закону підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог цього Закону керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Посадові і службові особи державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, посадові особи органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів зобов’язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції.

Надана Вами інформація використовуватиметься як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або вжиття інших заходів реагування відповідно до вимог Закону.

Якщо Ви повідомляєте про корупцію та готові надати  свою контактну інформацію, для надання можливості розпочати перевірку, повідомлення повинно мати такі реквізити:

  • прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • текст повідомлення, що містить детальну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України “Про запобігання корупції”, яка може бути перевірена;
  • прізвище, ім’я, по батькові, адресу та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

У разі повідомлення інформації анонімно,  п. 3 не вказується.

Інформація у повідомленні про факти порушення посадовими особами Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці  вимог Закону України “Про запобігання корупції” має містити одну або декілька з таких ознак:

  • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • не вжиття заходів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Запобігання проявам корупції

Телефони довіри та електронні адреси за якими можна звертатися громадянам для оперативного інформування та реагування щодо можливих корупційних правопорушень з боку посадових осіб:

Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці:


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ


НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ

Поштова адреса: 03035, м.Київ, вул. Сурікова, 3

веб-сайт:http://www.nabu.gov.ua/

е-mail:info@nabu.gov.ua.

телефон: (044) 246-30-03


Про затвердження Загальних правил поведінки державного службовця

Закон України “Про запобігання корупції” від 14.10.2014 року № 1700-VII


ЗАКОНОДАВСТВО ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ В СФЕРІ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Конституція України

Конвенція ООН проти корупції

Кримінальний кодекс України

Права громадян, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації»


РОЗ’ЯСНЕННЯ, КОМЕНТАРІ

Звернення у правоохоронні органи

Лист від 25.06.2015 р. N 3340/13-15 Щодо надання роз’яснення окремих положень Закону України «Про запобігання корупції»

Роз’яснення положень антикорупційного законодавства щодо обмеження спільної роботи близьких осіб

ДЕКЛАРУВАННЯ

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНО, ДОХОДИ (оновлено 13.02.2020)

Оновлені роз’яснення НАЗК щодо заповнення декларацій від 03.02.2021


Необхідні дані для заповнення декларації можна отримати з електронних реєстрів за допомогою кваліфікованого електронного підпису:

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://bit.ly/2zeaaIQ) – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;

Офіційний електронний портал Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/) – містить відомості про власників та користувачів земельних ділянок, які потрібно зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://bit.ly/35uO94s) – інформація до розділів 8 «Корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації;

Електронний кабінет водія (https://bit.ly/2YyQsSw) – інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»;

Електронний кабінет на сайті Державної податкової служби України  (https://cabinet.tax.gov.ua/) – містить відомості про доходи;

Портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) – містить інформацію про нараховану заробітну плату та пенсію;

Укрпатент (https://bit.ly/2xxa7Hk) – інформація щодо зареєстрованих патентів на винаходи, корисних моделей, промислових знаків, яка необхідна для заповнення розділу 10 «Нематеріальні активи».

Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (https://cabinet.smida.gov.ua/) – інформація про номінальну вартість цінних паперів, яка необхідна для заповнення розділу 7 «Цінні папери».

Зверніть увагу, що інформація, яка міститься у реєстрах, може бути неповною та періодично оновлюватися.

Отримати роз’яснення щодо заповнення декларації можливо:

  • звернувшись до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції у вашій установі. Їхні контакти можна знайти за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/katalog-upovnovazhenyh/.
  • за телефоном Контакт-центру НАЗК +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00;
  • у пошуку за ключовим словом у базі знань НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/.
  • Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром зверніться за адресою support@nazk.gov.ua або заповніть форму зворотнього зв’язку на нашому вебсайті.

Що нового чекає на декларантів у 2022 році?

НАЗК починає активно розповідати про нові зміни в Реєстрі декларацій, де знайти всю необхідну інформацію для заповнення декларації та до кого можна звернутися, якщо не знаходите відповідей на свої питання.

Серед оновлень:

Нова форма декларації: https://bit.ly/3E6RPK4.

Порядок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: https://bit.ly/3lkqe0J.

Оновлений порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті: https://bit.ly/3rqiSMW.

Також, НАЗК затвердило Порядок заповнення декларації. Вперше у декларантів з’явилася повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації. Тепер подати декларацію буде ще простіше.

НАЗК продовжує активно готуватися до нового сезону подання щорічних декларацій. Тому зараз відбувається процес модернізації Реєстру декларацій, який має не лише змінити форму декларації, але й частково автоматизувати її заповнення.

Телефон контакт-центру НАЗК –  +38 (044) 200–06–94.

Оновленні роз’яснення щодо заповнення декларації державного службовця станом на 01.01.2022 року

Відповідальність за порушення антикорупційного законодавства

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб


НОВИНИ

Інформацію про можливі протиправні дії, прояви корупції, хабарництво з боку посадових осіб та працівників Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ви можете повідомити:
— письмово за адресою: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. І. Франка, 4;
— електронним листом на адресу: antykor_if@ukr.net
— звернутися за телефоном: +38 (0342) 78–36-08 до завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції міжрегіонального управління – Павлюк Руслан Петрович