Івано-Франківськ: проведено інформаційний захід

01 серпня 2024

Інспектори Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці провели для працівників та адміністрації магазину BOSCH, що знаходиться в ТРЦ «ВЕЛЕС»  міста Івано-Франківська інформаційний захід, зорієнтований на формування у роботодавця свідомої позиції щодо недопущення дискримінації у сфері праці та рівності трудових прав громадян України.

В заході взяли участь головні державні інспектори відділу з питань праці Наталія Тимошук та Галина Самуляк. Фахівці Держпраці ознайомили присутніх з вимогами статті 2-1 Кодексу законів України про працю щодо рівності трудових прав громадян України, недопущення дискримінації у сфері праці, та роз’яснили, що забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому громадському об’єднанні, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”, а також сприяння особі у здійсненні такого повідомлення, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Також роз’яснено вимоги статті 24-1 Закону України «Про рекламу». Зокрема, інспектори наголосили на тому, що забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання. Інспектори попередили про визначену законодавством відповідальність за порушення згаданих вище норм. Зокрема, згідно з частини третьої статті 241 Закону України «Про рекламу», у разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. Штраф за порушення вимог цієї статті накладається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За результатами заходу надалі при розміщенні реклами в магазині враховуватимуть усі вимоги статті 2-1 КЗпП України та статті 24-1 Закону України «Про рекламу».

Більше інформації про найпоширеніші питання з трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.