Івано-Франківськ: студентам та викладачам коледжу розповіли про важливість психосоціальної підтримки

04 грудня 2024

Фахівці Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці спільно з представниками Ради профспілок Івано-Франківської області та Головного управління ПФУ  в області провели семінар для керівництва і працівників ВСП «Фаховий коледж електронних приладів» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Завідувач сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Стефанія Сендецька представила мультимедійну презентацію на тему «Психосоціальна підтримка на робочому місці».  Основні тези виступу: етапи запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці; фактори, що підлягають оцінюванню; алгоритм надання першої психологічної допомоги; турбота  про ментальне здоров’я  працівників як складова безпеки і здоров’я на роботі. Спікерка зазначила, що  підтримка керівника підприємства, ініціатива профспілки – ключ до успіху у втіленні політики  психосоціальної підтримки на робочому місці. Здорова атмосфера в педагогічному колективі позитивно впливає на загальний стан здоров’я та поведінку як працівників, так і студентів.

Стефанія Володимирівна ознайомила присутніх з  навиками управління власними емоціями, зниження психофізичного та психоемоційного напруження. Відмітила, що  всі форми психосоціальної підтримки сприяють створенню здорового та продуктивного робочого середовища. Турбота про себе й кожного – це здатність самопідтримки, самоемпатії та взаємопідтримки.

Головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління ПФУ  в області Сергій Кернякевич доповів про зміни в законодавстві щодо соціального страхування від нещасного випадку на виробництві, звернув увагу на дії працівників при допущенні нещасного випадку в закладі відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, наголосив щодо дотримання вимог інструкцій з охорони праці під час виконання робіт та порядку організації проведення виробничого навчання для студентів.

Перший заступник Голови Ради профспілок області Олександра Гринів інформувала про профспілкові пропозиції до проєкту закону «Про безпеку», зосередила увагу на основних завданнях колективно-договірної роботи на 2025 рік, зокрема, на положеннях з питань умов і охорони праці.

Більше інформації про найпоширеніші питання психосоціальної підтримки на робочому місці– на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua