Про стан виробничого травматизму у першому кварталі 2023 року
18 квітня 2023Відділ розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці інформує про стан виробничого травматизму у першому кварталі 2023 року.
За звітний період 2023 року на підприємствах, в установах, організаціях Івано-Франківської області мали місце 12 випадків травматизму, в яких постраждали дванадцятеро працівників, один із них – смертельно.
Нещасний випадок зі смертельним наслідком мав місце у сфері житлово – комунального господарства.
Випадки загального виробничого травматизму трапилися у галузі енергетики (2), будівництва та промисловості будматеріалів (1), машинобудуванні (1), на автомобільному транспорті (3), у лісовому господарстві (1), соціально-культурній сфері та торгівлі (2), у галузі ЖКГ (2).
Аналіз виробничого травматизму на підприємствах Прикарпаття засвідчує: переважними причинами його настання є організаційні фактори. Вони стали ключовими причинами у 10 із 12 випадків травмувань на виробництві.
У першому кварталі 2023 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області мали місце 6 випадків травматизму, в яких постраждали шестеро працівників.
Випадків виробничого травматизму зі смертельними наслідками зафіксовано не було.
Випадки травмувань працівників мали місце у газовій промисловості, машинобудуванні, на підприємствах пошти та зв’язку, у соціально-культурній сфері та торгівлі.
Причинами настання нещасних випадків на виробництві стали : організаційні, психофізіологічні причини, а також природно – гідрометерологічні явища.
За оперативними даними впродовж січня – березня 2023 року на підприємствах, підконтрольних Управлінню інспекційної діяльності у Тернопільській області, на виробництві травмувалося семеро працівників, у тому числі один смертельно.
Випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком допущено у сільському господарстві. Нещасні випадки на виробництві Тернопільщини трапилися на будівництві (1), інших видах транспорту (1), у сільському господарстві (2), соціально-культурній сфері та торгівлі (2).
У всіх зафіксованих випадках причини травмувань – організаційні.
Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці звертається до суб’єктів господарювання регіонів і нагадує!
Кожен із роботодавців зобов’язаний створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» – «Управління охороною праці».
Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці підкреслює!
Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.
Водночас звертаємося до працівників підприємств, установ, організацій!
Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» – «Обов’язки працівника щодо додержання вимог нормативно – правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.
Працівник зобов’язаний: дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Дотримання законодавства з питань промислової безпеки та безпеки праці забезпечить роботодавцям та працівникам належне проходження виробничого процесу та сприятиме уникненню ризиків виникнення нештатних ситуацій при виконанні своїх професійних обов’язків.
Як працювати безпечно – на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua