Прикарпаття: працівників підприємства навчали психосоціальній підтримці на робочому місці
03 вересня 2024Південно-Західним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці проведено інформаційно-роз’яснювальний захід на ТОВ «Данея» – одному з найбільших підприємств України, яке здійснює діяльність у галузі виготовлення дитячих іграшок із пластмаси. На зустрічі виступила завідувачка сектору з питань впровадження та реалізації програми психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Стефанія Сендецька.
Стефанія Володимирівна наголосила, що турбота про ментальне здоров’я працівників – це складова безпеки і здоров’я на роботі. Це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність. Важливим аспектом ментального здоров’я для працездатного населення є психосоціальна підтримка на робочому місці.
Фахівчиня Держпраці зазначила, щоб психосоціальна підтримка була системною, відбувалася на постійній основі й мала профілактичний характер, необхідна відповідна система дій: політика і програма заходів у межах цієї політики. Важливо сформувати психологічно безпечне середовище, де принципи конфіденційності й відсутність дискримінації і стигми навколо психічних і фізичних проблем має пріоритетне значення. Усі форми психосоціальної підтримки сприяють створенню здорового та продуктивного робочого середовища, допомагають працівникам впоратися зі стресом, покращують їхнє самопочуття та сприяють розвитку позитивних взаємин між колегами, допомагають стати більш відкритими до розмов про ментальне здоров’я та проблеми психосоціального характеру.
Стефанія Володимирівна акцентувала увагу, що війна, як і будь-яка інша зовнішня небезпека чи загроза, – це фактор, який може виникати поза роботою, але наслідки якого впливатимуть як на працездатність і продуктивність людини, так і на сферу праці загалом. В мирний час ми мало замислювались щодо психоемоційного стану кожного. Але в умовах війни це стало актуальною темою сьогодення. І тільки спільні кроки дадуть можливість впливати на ситуацію.
Також фахівчиня Держпраці порушила питання мобінгу і дискримінації на робочому місці, розповіла про створення шанобливих умов праці, зокрема шляхом забезпечення належного розуміння питань, пов’язаних із захворюванням на ВІЛ.
Під час зустрічі з керівником обговорено алгоритм запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці.
Більше інформації про найпоширеніші питання гігієни праці, психосоціальної підтримки на робочому місці, безпеки праці та трудового законодавства – на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua