Тернопіль: працівникам Держспоживслужби – про важливість психоемоційної підтримки
10 липня 2024Фахівці відділу з питань праці північно-східного напрямку Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці продовжують інформувати представників органів державної влади про важливість запровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці.
Під час зустрічі в Головному управлінні Держпродспоживслужби України в Тернопільській області було обговорено такі основні кроки для впровадження політики психоемоційної підтримки на роботі:
оцінка ситуації (стан безпеки, ресурси, можливості);
розроблення плану заходів (форми та методи інформування і навчання, способи підтримки);
проведення моніторингу і оцінки (форма, метод, періодичність);
визначення з форматом та змістом політики (окремий документ, складова існуючого документа, колдоговір);
процес ознайомлення з політикою (де і як).
Крім цього, посадові особи Держпраці розповіли, що психосоціальна підтримка на робочому місці передбачає й формування політики «відкритих дверей» із дотриманням принципу конфіденційності. Це можливість проявити себе на роботі й розповісти про проблеми й потреби без остраху перед негативними наслідками. Це про атмосферу відкритості, в якій працівники вільно можуть поговорити з керівником про свій фізичний та психічний стан і потреби, висловити свою думку, обговорити проблеми та виклики, поставити запитання і водночас не боятися зворотної реакції: осуду, критики, недовіри, негативних змін у роботі тощо.
Водночас представники Міжрегіонального управління закцентували увагу присутніх на тому, що мобінг (цькування), як соціальне явище в суспільстві, існує давно, але до Кодексу законів про працю України та до Кодексу про адміністративні правопорушення дане поняття та відповідальність за його вчинення внесено лише наприкінці 2022 року. Основна мета мобінгу – принизити працівника і знецінити його роботу як професіонала, що є абсолютно неприпустимим фактом.
Завершуючи зустріч, інспектори запропонували здійснення інформаційно-консультаційного супроводу при запровадженні політики психосоціальної підтримки та наголосили на тому, що вчинення мобінгу заборонено і передбачає адміністративну відповідальність для винної особи.
Більше інформації про найпоширеніші питання гігієни праці, психосоціальної підтримки на робочому місці, безпеки праці та трудового законодавства – на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua