Тернопільщина: КП «Тернопільелектротранс» успішно реалізує запроваджену політику психосоціальної підтримки на робочому місці
31 грудня 2024Будь-яка зовнішня небезпека, війна чи травматична подія, що виникає поза роботою, має негативний тривалий вплив на ментальне здоров’я працюючого населення та на молоде покоління. Про це знають, і про це готові говорити в колективі КП «Тернопільелектротранс».
Піклуючись про психологічний добробут на робочому місці та психічне здоров’я своїх працівників, у червні 2024 року керівництво підприємства підтримало ініціативу та при взаємодії з Управлінням інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, впровадили на підприємстві політику психосоціальної підтримки на робочому місці.
В колективі КП «Тернопільелектротранс» цінують і поважають кожного працівника: і тих хто щоденно працює, створюючи безпечне робоче середовище, і тих, хто змушений був змінити кермо тролейбуса та автобуса на керування дронами, ставши на захист рідних домівок. Багато членів колективу сьогодні захищають Україну, а їх родини працюють і чекають їх вдома.
На підприємстві напрацьований індивідуальний підхід до ініціатив допомоги своїм працівникам у подоланні наслідків війни, покращенні свого психоемоційного стану та підтримці тих, хто цього потребує. Тут безкоштовно надають допомогу ветеранам, членам їхніх сімей, родинам військових та пораненим, тут можуть отримати допомогу внутрішньо переміщені особи, які переїхали з місць бойових дій, а сьогодні працюють на підприємстві та потребують підтримки, розуміння і допомоги.
Головне завдання запровадженої на підприємстві програми психосоціальної підтримки – це запобігти психосоціальним, професійним ризикам, створити атмосферу довіри та відкритості, в якій кожен працівник може вільно говорити про свої потреби та виклики, свій психічний та фізичний стан і водночас не боятися осуду, недовіри та прояву стигми. На сьогодні це має позитивний вплив на психіку працюючих, формує відчуття потрібності та допомагає долати життєві стреси, продуктивно працювати і робити свій внесок у розвиток підприємства.
Більше інформації про найпоширеніші питання психосоціальної підтримки на робочому місці – на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.