Буковина: на засіданні комісії у Чернівецькій ОВА напрацьовано низку раціональних пропозиції щодо мінімізації незадекларованої зайнятості в області

23 лютого 2024

Результати діяльності  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  щодо проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, націленої на мінімізацію неофіційної праці у регіоні, обговорено на засіданні комісії з питань мобілізації платежів до Державного та місцевих бюджетів сьогодні, 23 лютого, у Чернівецькій обласній військовій адміністрації.

Засідання комісії відбулося під головуванням першої заступниці начальника Чернівецької ОВА  Альони Атаманюк за участю фахівців департаменту фінансів,  Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області,  Головного управління Пенсійного фонду України, Управління Західного офісу Держаудитслужби, територіальних органів інших державних відомств.

Про підсумки роботи інспекторського складу з реалізації державної політики та масштабних кампаній  з питань подолання неофіційної праці на засіданні комісії доповів заступник начальника Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, начальник відділу з питань праці Юрій Пуріч.

Посадовець зазначив, що упродовж минулого, 2023, року фахівці Управління здійснили серед місцевих суб’єктів господарювання 3 220 інформаційних відвідувань з питань незадекларованої праці.

Проведено 46 позапланових заходів контролю, з них – 7 з питань неофіційної праці. Виявлено 13 неоформлених працівників. За результатами перевірок, складено 7 актів, видано 3 приписи на усунення виявлених порушень.

За результатами роботи фахівців Управління, роботодавці працевлаштували в області  за рік 4 904 громадян.

Наголошено також на підсумках тематичних інформаційних кампаній. Зазначено, що заходами кампаній у регіоні вдалося охопити понад 230 тисяч осіб.

Підкреслено, що такі результати стала можливими завдяки взаємодії територіального органу Держпраці з колегами з профільних департаментів Чернівецької ОВА, Пенсійного фонду, ДПС,  Чернівецького обласного центру зайнятості, окремих територіальних громад.

У ході обговорення підкреслено про загальну позитивну динаміку щодо надходжень до місцевих бюджетів податків та зборів, а також збільшення певної кількості платників податків, від чого напряму залежить сплата єдиного соціального внеску.

Водночас напрацьовано низку раціональних пропозицій щодо подальшої діяльності у напрямі подолання неофіційної праці.

Серед них – відновлення робочих груп для подальшого проведення  інформаційно-роз’яснювальних заходів  у територіальних громадах Буковини, пожвавлення діалогу безпосередньо з роботодавцями, організації звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства економіки щодо розширення переліку для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотримання трудового законодавства у частині оформлення трудових відносин.

Актуальна інформація: https://pratsia.in.ua/