На Прикарпатті головною державною інспекторкою проведено тематичний тренінг на тему «Безпечного виконання вантажо-розвантажувальних робіт за допомогою баштового крану»

13 березня 2024

Тематичний тренінг на робочому місці на тему «Безпечного виконання вантажо-розвантажувальних робіт за допомогою баштового крану» відпрацьовано працівниками бригади Філії «Болехівське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» на нижньому складі філії.

Організувала і провела тематичний тренінг головна державна інспекторка відділу з питань безпеки праці південного напрямку Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці – Марія Возняк.

Перед початком тренінгу учасники пройшли інструктаж з охорони праці, пересвідчились в справності пристосувань та надійності засобів індивідуального захисту.

Перед підйомом і переміщенням вантажів були перевірені:

  • справність вантажозахоплювальних пристроїв;
  • наявність на них клейм, етикеток з позначенням дати випробування і вантажопідіймальності;
  • стійкість вантажу і правильність його стропування;
  • відсутність предметів, які перешкоджають переміщенню вантажів.

Фахівчиня роз’яснила загальні положення та характеристики щодо здійснення вантажо-розватажувальних робіт за допомогою баштового крану, акцентувала на основних видах небезпек при виконанні цих робіт, на організаційних та технічних заходах щодо створення безпечних умов при проведенні вантажо-розватажувальних робіт, на основних вимогах законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, що забезпечують безпеку та здоров’я на робочих місцях, на організацію безпечного ведення робіт вантажопідіймальних кранів, безпечної експлуатації баштового крана.

Також представниця Держпраці вказала на вимоги до працівників – машиністів крану, стропальників, які мають право виконувати вантажо-розватажувальні роботи, наголосила на необхідності проходження персоналом відповідного навчання та перевірки знань з безпеки праці в установленому порядку, інструктажів, медичних оглядів; належному забезпеченні засобами колективного та індивідуального захисту.

В ході тренінгу посадова особа, відповідальна за безпечне проведення вантажо-розватажувальних робіт, довела до відома працівників основні технологічні кроки на кожній дільниці робіт вантажопідіймальних кранів щодо обв’язування, зачіплювання або підвішування вантажів, зробила розміщення робочої сили, встановила порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом крану. Під час роботи працівники виконували тільки розпорядження відповідального за безпечне проведення вантажо-розватажувальних робіт та продемонстрували безпечні методи виконання роботи.