В Івано-Франківську відбувся семінар щодо адвокації психосоціальної підтримки

02 травня 2024

Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці,  Рада профспілок Івано-Франківської області та обласний комітет Профспілки працівників державних установ об’єднали свої зусилля задля збереження ментального здоров’я працівників соціальної сфери області, які постійно працюють із вразливими категоріями населення.

Зокрема, 01 травня 2024 року проведено семінар щодо адвокації психосоціальної підтримки на робочих місцях, ролі державної служби з питань праці та профспілок у збереженні ментального здоров’я працівників.

В заході взяли участь представники Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Ради профспілок Івано-Франківської області та обласного комітету Профспілок працівників державних установ, керівники та голови профспілкових  організацій закладів соціальної сфери.

Турбота  про ментальне здоров’я  працівників – це складова безпеки і здоров’я на роботі. Психосоціальна підтримка здатна врятувати  життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність. Усі форми психосоціальної підтримки сприяють створенню здорового та продуктивного робочого середовища.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних, економічних тощо. Проблеми психологічного й соціального характеру впливають на людину, трудовий колектив. Вони призводять до втрат робочого часу через прояв байдужості до виконання людиною своїх обов’язків, зумовлюють підвищений ризик нещасних випадків на роботі, створюють напружену атмосферу в колективі. Тому важливо запроваджувати програми психосоціальної підтримки на робочому місці.

Ситуація в країні, безперечно, створює значне психоемоційне навантаження на всіх громадян.  Люди працюють на робочих місцях, прокидаються вночі від звуків сирен, бояться за своє життя і життя рідних, хвилюються за тих, хто нас захищає, втрачають близьких внаслідок війни…

Війна – це час, коли проявляється багато різноманітних емоцій і почуттів, які постійно змінюються – це  нормальна реакція на ненормальну ситуацію. Війна, як і будь-яка інша зовнішня небезпека чи загроза, – це фактор, який може виникати поза роботою, але наслідки якого впливатимуть як на працездатність і продуктивність людини, так і на сферу праці загалом. В мирний час ми мало замислювались щодо психоемоційного стану кожного. Але в умовах війни це стало актуальною темою сьогодення. І тільки спільні кроки дадуть можливість впливати на ситуацію.

Стрес є частиною людського досвіду, і роботодавці повинні бути уважними до працівників, допомагати налагодити ресурсний стан. Адже психосоціальна підтримка на робочому місці є важливим аспектом ментального здоров’я працездатного населення. Усі форми психосоціальної підтримки сприяють створенню здорового та продуктивного робочого середовища. Вони допомагають працівникам впоратися зі стресом, покращують їхнє самопочуття та сприяють розвитку позитивних взаємин між колегами.

Важливо, щоб керівники спільно з профспілковими організаціями підтримували й допомагали працівникам справлятися з емоційними проблемами безпосередньо на роботі. Для цього потрібно знати, як надавати таку підтримку, щоб не нашкодити.

Про все це розповідали на семінарі: заступник начальника Південно-Західного міжрегіональногно управління Держпраці Максим Тиченко і його колега Стефанія Сендецька, а також представники профспілкової сторони: перший заступник Голови Ради профспілок області Олександра Гринів і завідувач відділу організаційно-масової роботи обласного комітету Профспілки працівників державних установ Валерій Крецул.

Також з учасниками проведено тестування з питань надання психологічної допомоги та забезпечено їх тематичними матеріалами для використання в роботі у своїх колективах.