У Тернополі інспектори праці навчалися навичкам психологічної підтримки
27 травня 2024За спільної ініціативи Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та Західноукраїнського національного університету, у межах Угоди про співпрацю, враховуючи важливість турботи про ментальне здоров’я, відбувся тренінговий курс з основ першої психологічної допомоги.
Підготовку тренерів для Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області здійснювала фахівець Ternopil Resilience Center WUNU.
Під час тренінгу опрацьовували стресостійкість під час виконання службових обов’язків, вміння гнучко реагувати на зміни у власних життєвих обставинах та під час надання інформаційно-консультаційного супроводу роботодавцям щодо запровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці.
В ході інтенсивного навчання учасники розглянули етапи проживання людиною стресової ситуації, основні реакції на травматичні події, аналізували основні принципи взаємодії з людиною, що зазнала травматичного впливу, вивчали основні техніки першої психологічної допомоги, способи відновлення та резильєнтність, шляхи запобігання та зменшення проявів симптомів вигорання, втоми від співчуття та вторинної травматизації, шукали та аналізували свої ресурсні канали. За допомогою пізнавально-психологічних практик, практичних порад щодо поведінки в кризових ситуаціях та відтворювання умовних ситуацій, учасники успішно набували навичок подолання стресу та вчилися, як допомогти самому собі та надати емоційну підтримку іншій людині, коли вона перебуває в гострому стресовому стані під час травматичної події або після неї, дізнавалися, як підсилювати внутрішній ресурс і надихатися.
Ресурсно завершивши навчання, учасники отримали сертифікати, позитивні емоції та натхненний настрій для подальшої роботи і турботи про себе та про кожного.
Більше інформації про психосоціальну підтримку на робочому місці – на інформаційному порталі Держпраці https://www.pratsia.in.ua/…/psykhosotsialna-pidtrymka….