Контакти фахівців у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки
10 липня 2024Завідувач сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Стефанія Сендецька з метою запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці інформує роботодавців, що турбота про ментальне здоров’я працівників – це складова безпеки і здоров’я на роботі, яка сприяє їх ефективній праці та забезпеченню кращих результатів.
Україна, ратифікувавши низку конвенцій Міжнародної організації праці із безпеки і здоров’я на роботі та взявши на себе зобов’язання наблизити національні норми до стандартів ЄС, має сприяти безпечним і здоровим умовам праці.
Війна, як і будь-яка інша зовнішня небезпека чи загроза, – це фактор, що виникає поза роботою, але багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу та паніку. Це призводить до втрати робочого часу, зумовлює підвищений ризик нещасних випадків на роботі, створює напружену атмосферу в колективі. Формування й підтримка психологічно безпечного робочого середовища – це про запобігання проблем, а не про те, як їх владнати. Саме тому психосоціальна підтримка на робочому місці передбачає в тому числі й формування політики «відкритих дверей» із дотриманням принципу конфіденційності. Для того, щоб психосоціальна підтримка була системною, відбувалася на постійній основі й мала профілактичний характер, потрібна відповідна система дій: політика і програма заходів у межах цієї політики.
Письмова політика про ментальне здоров’я дасть можливість створення психологічно здорових умов праці та забезпечить:
- підвищення рівня обізнаності (психологічне відновлення та емоційна стабілізація);
- підтримка вразливих груп працівників та створення зручних умов для них (внутрішньо переміщені особи, працюючі вагітні жінки, працівники з фізичними та психічними проблемами, у яких близькі в зоні бойових дій, постраждалі внаслідок впливу значних стресорів (обстрілів, втратили близьких та майно, повертаються на роботу після пережитої кризової події, чи виходять на роботу з отриманою інвалідністю тощо);
- створення психологічно безпечного середовища (відкритість адміністрації до таких розмов і заохочення персоналу);
- швидкий доступ до ресурсів фахової допомоги (контактна інформація про надання фахової психологічної допомоги, психологічні послуги, наявність окремого простору для спілкування).
Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці надає контактну інформацію фахівців у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки з наданням QR-коду та посилання для зручного переходу на сторінку з необхідною інформацією:
https://drive.google.com/…/134Uls-C_9Sv8qEUK0xpr…/view
Окрім того, для отримання необхідної консультації та допомоги запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці звертайтеся в сектор з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки управління інспекційної діяльності Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.
Більше інформації про найпоширеніші питання гігієни праці, психосоціальної підтримки на робочому місці, безпеки праці та трудового законодавства – на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua