Для мінімізації впливу на зір, уникнення ризиків важлива відповідна профілактика

06 червня 2024

Стан фізичного здоров’я – один із аспектів, що впливає на психічне здоров’я. Погіршення стану здоров’я викликає стрес для організму, який може вплинути на ментальне здоров’я та, відповідно, на працездатність.

В умовах сьогодення будь-яка робота передбачає взаємодію з моніторами ґаджетів. Для мінімізації впливу на зір, уникнення ризиків, необхідна відповідна профілактика. Адже, погіршення зору – це дискомфорт для життя людини та зниження працездатності.

Щоб зменшити шкідливий вплив випромінювання екранів, важливо запам’ятати: очам потрібен відпочинок. Окрім сну, варто забезпечити кілька денних “перерв”, під час яких ви зможете зняти напруження очей. Робіть паузи та виконуйте зарядку для очей принаймні 1 раз на годину.

Організуйте своє робоче місце таким чином, щоб ви могли дивитися не тільки в монітор, але й у далечінь, змінюючи кут зору.  Якщо ж виконати першу вправу не вийшло – просто прикрийте очі долонями та спробуйте посидіти так до 10 секунд. Це не лише чудова вправа для очей, але й спосіб перезарядитися під час виснажливого робочого дня.

З профілактичною метою можна використати інші рекомендації:

  • Водіть зіницями вправо-вліво, а також вгору і вниз. Не варто фокусувати погляд на тому, що вас оточує, головна задача – “розрухати” очі.
  • Регулярно моргайте під час роботи (раз в 3-5 секунд).
  • Забезпечте достатнє освітлення робочого місця.
  • Під час роботи за комп’ютером використовуйте окуляри зі спеціальним покриттям.
  • Привчіть себе дивитися не тільки в екран, але й розвивайте периферійний зір.

Бережіть себе  та будьте здорові!

Підготувала: Стефанія Сендецька, завідувач сектору з питань впровадження  та  реалізації програм психосоціальної підтримки   управління інспекційної діяльності в  Івано-Франківській області  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці