До уваги представників будівельної галузі! Оцінка ризиків на робочих місцях запобігатиме випадкам травмувань на виробництві

02 червня 2023

Будівництво залишається однією з найбільш небезпечних галузей  в Україні.

Робота  на відкритому повітрі в холодну та спекотну пори року, важкі фізичні навантаження на працівників через низький рівень механізації процесу будівництва, недостатня кількість працівників і, як наслідок,  залучення до виконання робіт некваліфікованих кадрів, сприяють зростанню кількості випадків виробничого травматизму.

Аби запобігти травмуванням у галузі, суб’єктам господарювання необхідно проводити  оцінку ризиків на робочих місцях з метою виявлення можливої  небезпеки та організації заходів, які необхідно здійснити для захисту здоров’я та життя працівників.

Оцінка ризиків складається з наступних етапів:

виявлення небезпек;

визначення працівників (або інших осіб), які можуть зазнавати ризику через ці небезпеки;

оцінювання відповідного ризику – якісне та (або) кількісне;

розгляд можливості усунення ризику;

якщо його усунути неможливо – ухвалення  рішення про необхідність запровадження подальших заходів з попередження, чи зменшення ризику.

Оцінку ризиків необхідно проводити як для стаціонарних робочих місць, так і для  робочих місць, що можуть змінюватися відповідно до технологічних процесів будівництва.

У випадках, коли діяльність кількох суб’єктів господарювання здійснюється одночасно на одній території, або в одній робочій зоні, між ними має бути налагоджено співробітництво та взаємне інформування, координацію  з урахуванням характеру діяльності щодо захисту від небезпек та їх запобігання.

Залучені до виробничого процесу працівники інших підприємств повинні пройти медичний огляд та інструктаж з охорони праці з урахуванням специфіки умов праці суб’єкта господарювання, на який вони відряджені.

Працівники повинні бути забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту.

Актуальна інформація з питань безпеки праці  –  на порталі Держпраці: https://www.pratsia.in.ua/