Івано-Франківськ: в парку атракціонів проведено інформаційний захід
14 серпня 2024Головними державними інспекторами відділу з питань праці західного напрямку Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу в парку атракціонів міста Івано-Франківська. Посадовці ознайомили роботодавців та працівників з вимогами законодавства про працю, попередили про відповідальність за недотримання
чинного законодавства та роз’яснили, як діяти працівникам при відмові офіційного працевлаштування.
Під час заходів особливу увагу звернули щодо оформлення трудових відносин з неповнолітніми. У трудових правовідносинах праця неповнолітніх осіб прирівнюється у правах до повнолітніх. Однак, у галузі охорони праці та робочого часу, надання відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються низкою законних пільг. Неповнолітні мають право працювати, але тривалість їх роботи не може перевищувати встановлені законодавством обмеження для різних вікових груп: не більше 24 годин на тиждень для працівників віком від 14 до 16 років та не більше 36 годин на тиждень для працівників віком від 16 до 18років. Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої для осіб відповідного віку. Залучення неповнолітніх працівників до надурочних робіт ЗАБОРОНЕНО!
Заробітна плата працюючих дітей при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.
Основні кроки для оформлення трудових відносин з неповнолітніми працівниками:
Згода батьків або опікунів: для працевлаштування осіб віком від 14 до 16років необхідна письмова згода батьків або опікунів.
Медичний огляд: неповнолітній працівник повинен пройти попередній медичний огляд і проходити регулярні періодичні огляди для збереження здоров’я.
Трудовий договір: оформлюється в письмовій формі, з урахуванням всіх особливостей праці неповнолітніх. У договорі обов’язково вказуються умови праці, оплата та права працівника. Під час воєнного стану письмовий трудовий договір можна не укладати, але видати наказ про прийняття дитини на роботу та повідомити органи Державної податкової служби – ОБОВ’ЯЗКОВО!
Випробувальний термін: в умовах воєнного стану роботодавець може запропонувати випробування, про це обов’язково має бути зазначено у наказі про прийняття на роботу.
Навчання з охорони праці: до початку роботи роботодавець має провести інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, а також визначити робоче місце та ознайомити з режимом роботи і трудовими обов’язками.
Більше інформації про найпоширеніші питання безпеки праці та трудового законодавства – на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua